TabletWise.com
 
Browse
Topics
Price
Level
Supplements are often termed as 'good' or 'bad', but what if we only source only a small number of high quality natural products that fit well with our 'functional' health needs?
Type:
Online Class
Duration:
2 hours 3 minutes
Included:
6 videos and 5 documents
Level:
Intermediate
$139.99
$99.99
532 Views
د.إ514.18
د.إ367.26
532 Views
A$191.16
A$136.54
532 Views
৳11,875.79
৳8,482.47
532 Views
CA$182.63
CA$130.44
532 Views
CHF 127.35
CHF 90.96
532 Views
kr878.85
kr627.73
532 Views
€117.93
€84.23
532 Views
£105.34
£75.24
532 Views
HK$1,085.27
HK$775.17
532 Views
₹10,380.91
₹7,414.72
532 Views
RM572.20
RM408.70
532 Views
₦53,406.18
₦38,146.18
532 Views
kr1,258.15
kr898.65
532 Views
NZ$201.81
NZ$144.15
532 Views
₱6,755.86
₱4,825.47
532 Views
₨22,139.41
₨15,813.41
532 Views
S$187.73
S$134.08
532 Views
฿4,236.03
฿3,025.65
532 Views
₺1,075.30
₺768.05
532 Views
B$743.19
B$530.83
532 Views
R2,159.67
R1,542.58
532 Views
Protein is a vital human building block that can only be obtained from our diet, yet there are wide variations in dietary intake of it. We explore the qualities and quantities of protein intake for our optimal health.
Type:
Online Class
Duration:
2 hours 6 minutes
Included:
6 videos and 4 documents
Level:
Intermediate
$139.99
$99.99
224 Views
د.إ514.18
د.إ367.26
224 Views
A$191.16
A$136.54
224 Views
৳11,875.79
৳8,482.47
224 Views
CA$182.63
CA$130.44
224 Views
CHF 127.35
CHF 90.96
224 Views
kr878.85
kr627.73
224 Views
€117.93
€84.23
224 Views
£105.34
£75.24
224 Views
HK$1,085.27
HK$775.17
224 Views
₹10,380.91
₹7,414.72
224 Views
RM572.20
RM408.70
224 Views
₦53,406.18
₦38,146.18
224 Views
kr1,258.15
kr898.65
224 Views
NZ$201.81
NZ$144.15
224 Views
₱6,755.86
₱4,825.47
224 Views
₨22,139.41
₨15,813.41
224 Views
S$187.73
S$134.08
224 Views
฿4,236.03
฿3,025.65
224 Views
₺1,075.30
₺768.05
224 Views
B$743.19
B$530.83
224 Views
R2,159.67
R1,542.58
224 Views
Learn all of the fundamentals needed to make delicious, creamy, decadent cheesecakes.
Type:
Online Class
Duration:
1 hour 10 minutes
Included:
16 videos and 1 document
Level:
Beginner
$139.99
$99.99
209 Views
د.إ514.18
د.إ367.26
209 Views
A$191.16
A$136.54
209 Views
৳11,875.79
৳8,482.47
209 Views
CA$182.63
CA$130.44
209 Views
CHF 127.35
CHF 90.96
209 Views
kr878.85
kr627.73
209 Views
€117.93
€84.23
209 Views
£105.34
£75.24
209 Views
HK$1,085.27
HK$775.17
209 Views
₹10,380.91
₹7,414.72
209 Views
RM572.20
RM408.70
209 Views
₦53,406.18
₦38,146.18
209 Views
kr1,258.15
kr898.65
209 Views
NZ$201.81
NZ$144.15
209 Views
₱6,755.86
₱4,825.47
209 Views
₨22,139.41
₨15,813.41
209 Views
S$187.73
S$134.08
209 Views
฿4,236.03
฿3,025.65
209 Views
₺1,075.30
₺768.05
209 Views
B$743.19
B$530.83
209 Views
R2,159.67
R1,542.58
209 Views
Learn how to bake perfectly, imperfect sourdough bread from scratch.
Type:
Online Class
Duration:
26 minutes
Included:
14 videos and 4 documents
Level:
Beginner
$139.99
$99.99
153 Views
د.إ514.18
د.إ367.26
153 Views
A$191.16
A$136.54
153 Views
৳11,875.79
৳8,482.47
153 Views
CA$182.63
CA$130.44
153 Views
CHF 127.35
CHF 90.96
153 Views
kr878.85
kr627.73
153 Views
€117.93
€84.23
153 Views
£105.34
£75.24
153 Views
HK$1,085.27
HK$775.17
153 Views
₹10,380.91
₹7,414.72
153 Views
RM572.20
RM408.70
153 Views
₦53,406.18
₦38,146.18
153 Views
kr1,258.15
kr898.65
153 Views
NZ$201.81
NZ$144.15
153 Views
₱6,755.86
₱4,825.47
153 Views
₨22,139.41
₨15,813.41
153 Views
S$187.73
S$134.08
153 Views
฿4,236.03
฿3,025.65
153 Views
₺1,075.30
₺768.05
153 Views
B$743.19
B$530.83
153 Views
R2,159.67
R1,542.58
153 Views
We've gone through the low-fat era and have now moved onto the high-fat paradigm, but is that actually good for us. This class considers the good, bad and the ugly of dietary fat choices.
Type:
Online Class
Duration:
1 hour 52 minutes
Included:
6 videos and 4 documents
Level:
Intermediate
$139.99
$99.99
106 Views
د.إ514.18
د.إ367.26
106 Views
A$191.16
A$136.54
106 Views
৳11,875.79
৳8,482.47
106 Views
CA$182.63
CA$130.44
106 Views
CHF 127.35
CHF 90.96
106 Views
kr878.85
kr627.73
106 Views
€117.93
€84.23
106 Views
£105.34
£75.24
106 Views
HK$1,085.27
HK$775.17
106 Views
₹10,380.91
₹7,414.72
106 Views
RM572.20
RM408.70
106 Views
₦53,406.18
₦38,146.18
106 Views
kr1,258.15
kr898.65
106 Views
NZ$201.81
NZ$144.15
106 Views
₱6,755.86
₱4,825.47
106 Views
₨22,139.41
₨15,813.41
106 Views
S$187.73
S$134.08
106 Views
฿4,236.03
฿3,025.65
106 Views
₺1,075.30
₺768.05
106 Views
B$743.19
B$530.83
106 Views
R2,159.67
R1,542.58
106 Views
We can make a fundamental shift in our health simply by upgrading your food sourcing - two real experts tell you how to source ethically and healthily.
Type:
Online Class
Duration:
2 hours 1 minute
Included:
7 videos and 3 documents
Level:
Intermediate
$139.99
$99.99
72 Views
د.إ514.18
د.إ367.26
72 Views
A$191.16
A$136.54
72 Views
৳11,875.79
৳8,482.47
72 Views
CA$182.63
CA$130.44
72 Views
CHF 127.35
CHF 90.96
72 Views
kr878.85
kr627.73
72 Views
€117.93
€84.23
72 Views
£105.34
£75.24
72 Views
HK$1,085.27
HK$775.17
72 Views
₹10,380.91
₹7,414.72
72 Views
RM572.20
RM408.70
72 Views
₦53,406.18
₦38,146.18
72 Views
kr1,258.15
kr898.65
72 Views
NZ$201.81
NZ$144.15
72 Views
₱6,755.86
₱4,825.47
72 Views
₨22,139.41
₨15,813.41
72 Views
S$187.73
S$134.08
72 Views
฿4,236.03
฿3,025.65
72 Views
₺1,075.30
₺768.05
72 Views
B$743.19
B$530.83
72 Views
R2,159.67
R1,542.58
72 Views
There is massive confusion between foods that hurt and foods that heal. We will explore some common food sensitivities and suggest alternative (wholesome) food options.
Type:
Online Class
Duration:
1 hour 42 minutes
Included:
6 videos and 3 documents
Level:
Intermediate
$139.99
$99.99
66 Views
د.إ514.18
د.إ367.26
66 Views
A$191.16
A$136.54
66 Views
৳11,875.79
৳8,482.47
66 Views
CA$182.63
CA$130.44
66 Views
CHF 127.35
CHF 90.96
66 Views
kr878.85
kr627.73
66 Views
€117.93
€84.23
66 Views
£105.34
£75.24
66 Views
HK$1,085.27
HK$775.17
66 Views
₹10,380.91
₹7,414.72
66 Views
RM572.20
RM408.70
66 Views
₦53,406.18
₦38,146.18
66 Views
kr1,258.15
kr898.65
66 Views
NZ$201.81
NZ$144.15
66 Views
₱6,755.86
₱4,825.47
66 Views
₨22,139.41
₨15,813.41
66 Views
S$187.73
S$134.08
66 Views
฿4,236.03
฿3,025.65
66 Views
₺1,075.30
₺768.05
66 Views
B$743.19
B$530.83
66 Views
R2,159.67
R1,542.58
66 Views
Learn how to bake amazing rye bread.
Type:
Online Class
Duration:
17 minutes
Included:
9 videos and 2 documents
Level:
All levels
$139.99
$99.99
56 Views
د.إ514.18
د.إ367.26
56 Views
A$191.16
A$136.54
56 Views
৳11,875.79
৳8,482.47
56 Views
CA$182.63
CA$130.44
56 Views
CHF 127.35
CHF 90.96
56 Views
kr878.85
kr627.73
56 Views
€117.93
€84.23
56 Views
£105.34
£75.24
56 Views
HK$1,085.27
HK$775.17
56 Views
₹10,380.91
₹7,414.72
56 Views
RM572.20
RM408.70
56 Views
₦53,406.18
₦38,146.18
56 Views
kr1,258.15
kr898.65
56 Views
NZ$201.81
NZ$144.15
56 Views
₱6,755.86
₱4,825.47
56 Views
₨22,139.41
₨15,813.41
56 Views
S$187.73
S$134.08
56 Views
฿4,236.03
฿3,025.65
56 Views
₺1,075.30
₺768.05
56 Views
B$743.19
B$530.83
56 Views
R2,159.67
R1,542.58
56 Views
In many ways, the word 'diet' is a four-letter word, but we can actually learn something from most diets, as long as we don't buy into the 100% - we look at some older dietary practices that may indeed be healthy for most of us.
Type:
Online Class
Duration:
2 hours 14 minutes
Included:
6 videos and 3 documents
Level:
Intermediate
$139.99
$99.99
56 Views
د.إ514.18
د.إ367.26
56 Views
A$191.16
A$136.54
56 Views
৳11,875.79
৳8,482.47
56 Views
CA$182.63
CA$130.44
56 Views
CHF 127.35
CHF 90.96
56 Views
kr878.85
kr627.73
56 Views
€117.93
€84.23
56 Views
£105.34
£75.24
56 Views
HK$1,085.27
HK$775.17
56 Views
₹10,380.91
₹7,414.72
56 Views
RM572.20
RM408.70
56 Views
₦53,406.18
₦38,146.18
56 Views
kr1,258.15
kr898.65
56 Views
NZ$201.81
NZ$144.15
56 Views
₱6,755.86
₱4,825.47
56 Views
₨22,139.41
₨15,813.41
56 Views
S$187.73
S$134.08
56 Views
฿4,236.03
฿3,025.65
56 Views
₺1,075.30
₺768.05
56 Views
B$743.19
B$530.83
56 Views
R2,159.67
R1,542.58
56 Views
We all know that exercise is good for us, but how much of it and what type? We discuss the yin and yang balance concepts of wholesomely exercising for health as opposed to a non-personalized training plan.
Type:
Online Class
Duration:
1 hour 56 minutes
Included:
7 videos and 4 documents
Level:
Intermediate
$139.99
$99.99
51 Views
د.إ514.18
د.إ367.26
51 Views
A$191.16
A$136.54
51 Views
৳11,875.79
৳8,482.47
51 Views
CA$182.63
CA$130.44
51 Views
CHF 127.35
CHF 90.96
51 Views
kr878.85
kr627.73
51 Views
€117.93
€84.23
51 Views
£105.34
£75.24
51 Views
HK$1,085.27
HK$775.17
51 Views
₹10,380.91
₹7,414.72
51 Views
RM572.20
RM408.70
51 Views
₦53,406.18
₦38,146.18
51 Views
kr1,258.15
kr898.65
51 Views
NZ$201.81
NZ$144.15
51 Views
₱6,755.86
₱4,825.47
51 Views
₨22,139.41
₨15,813.41
51 Views
S$187.73
S$134.08
51 Views
฿4,236.03
฿3,025.65
51 Views
₺1,075.30
₺768.05
51 Views
B$743.19
B$530.83
51 Views
R2,159.67
R1,542.58
51 Views
Instead of taking all of our nutrition knowledge from so-called nutrition gurus, we can actually figure out our own optimal nutrition inputs by 'feeling' from within and getting in touch with our food.
Type:
Online Class
Duration:
1 hour 37 minutes
Included:
6 videos and 4 documents
Level:
Intermediate
$139.99
$99.99
49 Views
د.إ514.18
د.إ367.26
49 Views
A$191.16
A$136.54
49 Views
৳11,875.79
৳8,482.47
49 Views
CA$182.63
CA$130.44
49 Views
CHF 127.35
CHF 90.96
49 Views
kr878.85
kr627.73
49 Views
€117.93
€84.23
49 Views
£105.34
£75.24
49 Views
HK$1,085.27
HK$775.17
49 Views
₹10,380.91
₹7,414.72
49 Views
RM572.20
RM408.70
49 Views
₦53,406.18
₦38,146.18
49 Views
kr1,258.15
kr898.65
49 Views
NZ$201.81
NZ$144.15
49 Views
₱6,755.86
₱4,825.47
49 Views
₨22,139.41
₨15,813.41
49 Views
S$187.73
S$134.08
49 Views
฿4,236.03
฿3,025.65
49 Views
₺1,075.30
₺768.05
49 Views
B$743.19
B$530.83
49 Views
R2,159.67
R1,542.58
49 Views
Learn an organized approach to eating food that you love.
Type:
Online Class
Duration:
2 hours 6 minutes
Included:
24 videos and 3 documents
Level:
All levels
$69.97
$9.97
725 Views
د.إ256.99
د.إ36.61
725 Views
A$95.55
A$13.61
725 Views
৳5,935.77
৳845.78
725 Views
CA$91.28
CA$13
725 Views
CHF 63.65
CHF 9.07
725 Views
kr439.26
kr62.59
725 Views
€58.94
€8.39
725 Views
£52.65
£7.50
725 Views
HK$542.44
HK$77.29
725 Views
₹5,188.60
₹739.32
725 Views
RM286
RM40.75
725 Views
₦26,693.55
₦3,803.55
725 Views
kr628.85
kr89.60
725 Views
NZ$100.87
NZ$14.37
725 Views
₱3,376.72
₱481.14
725 Views
₨11,065.75
₨1,576.75
725 Views
S$93.83
S$13.37
725 Views
฿2,117.25
฿301.68
725 Views
₺537.46
₺76.58
725 Views
B$371.46
B$52.92
725 Views
R1,079.45
R153.81
725 Views
Learn how to harness the power of your kitchen to create a wellness micro-climate.
Type:
Online Class
Duration:
1 hour
Included:
28 videos, 37 documents and 16 lessons
Level:
All levels
$595
308 Views
د.إ2,185.43
308 Views
A$812.52
308 Views
৳50,475.74
308 Views
CA$776.24
308 Views
CHF 541.31
308 Views
kr3,735.38
308 Views
€501.26
308 Views
£447.74
308 Views
HK$4,612.76
308 Views
₹44,122.05
308 Views
RM2,432.06
308 Views
₦226,992.50
308 Views
kr5,347.53
308 Views
NZ$857.79
308 Views
₱28,714.47
308 Views
₨94,099.25
308 Views
S$797.91
308 Views
฿18,004.41
308 Views
₺4,570.37
308 Views
B$3,158.79
308 Views
R9,179.28
308 Views
Spend one day in the kitchen; fill your freezer with delicious dinners for the whole month!
Type:
Online Class
Duration:
4 hours 14 minutes
Included:
56 videos and 32 documents
Level:
All levels
$69.99
$49.99
273 Views
د.إ257.07
د.إ183.61
273 Views
A$95.57
A$68.26
273 Views
৳5,937.47
৳4,240.81
273 Views
CA$91.30
CA$65.21
273 Views
CHF 63.67
CHF 45.47
273 Views
kr439.39
kr313.83
273 Views
€58.96
€42.11
273 Views
£52.66
£37.61
273 Views
HK$542.60
HK$387.54
273 Views
₹5,190.08
₹3,706.99
273 Views
RM286.08
RM204.33
273 Views
₦26,701.18
₦19,071.18
273 Views
kr629.03
kr449.28
273 Views
NZ$100.90
NZ$72.06
273 Views
₱3,377.69
₱2,412.49
273 Views
₨11,068.91
₨7,905.91
273 Views
S$93.85
S$67.03
273 Views
฿2,117.86
฿1,512.67
273 Views
₺537.61
₺383.98
273 Views
B$371.56
B$265.39
273 Views
R1,079.76
R771.21
273 Views
Halve the time you spend cooking in the kitchen with these 7 easy to prepare recipes.
Type:
Online Class
Duration:
2 hours 48 minutes
Included:
14 videos, 1 audio file and 14 documents
Level:
Beginner
$69.99
$49.99
135 Views
د.إ257.07
د.إ183.61
135 Views
A$95.57
A$68.26
135 Views
৳5,937.47
৳4,240.81
135 Views
CA$91.30
CA$65.21
135 Views
CHF 63.67
CHF 45.47
135 Views
kr439.39
kr313.83
135 Views
€58.96
€42.11
135 Views
£52.66
£37.61
135 Views
HK$542.60
HK$387.54
135 Views
₹5,190.08
₹3,706.99
135 Views
RM286.08
RM204.33
135 Views
₦26,701.18
₦19,071.18
135 Views
kr629.03
kr449.28
135 Views
NZ$100.90
NZ$72.06
135 Views
₱3,377.69
₱2,412.49
135 Views
₨11,068.91
₨7,905.91
135 Views
S$93.85
S$67.03
135 Views
฿2,117.86
฿1,512.67
135 Views
₺537.61
₺383.98
135 Views
B$371.56
B$265.39
135 Views
R1,079.76
R771.21
135 Views
Fundamentals in Culinary Knife Skills
Type:
Online Class
Duration:
1 hour 6 minutes
Included:
13 videos
Level:
All levels
$99.99
$69.99
104 Views
د.إ367.26
د.إ257.07
104 Views
A$136.54
A$95.57
104 Views
৳8,482.47
৳5,937.47
104 Views
CA$130.44
CA$91.30
104 Views
CHF 90.96
CHF 63.67
104 Views
kr627.73
kr439.39
104 Views
€84.23
€58.96
104 Views
£75.24
£52.66
104 Views
HK$775.17
HK$542.60
104 Views
₹7,414.72
₹5,190.08
104 Views
RM408.70
RM286.08
104 Views
₦38,146.18
₦26,701.18
104 Views
kr898.65
kr629.03
104 Views
NZ$144.15
NZ$100.90
104 Views
₱4,825.47
₱3,377.69
104 Views
₨15,813.41
₨11,068.91
104 Views
S$134.08
S$93.85
104 Views
฿3,025.65
฿2,117.86
104 Views
₺768.05
₺537.61
104 Views
B$530.83
B$371.56
104 Views
R1,542.58
R1,079.76
104 Views
Learn how to prepare delicious creamy tasting, non-dairy smoothies, using nature's seasonal ingredients.
Type:
Online Class
Duration:
2 hours 17 minutes
Included:
16 videos and 28 documents
Level:
All levels
$20
47 Views
د.إ73.46
47 Views
A$27.31
47 Views
৳1,696.66
47 Views
CA$26.09
47 Views
CHF 18.19
47 Views
kr125.55
47 Views
€16.84
47 Views
£15.05
47 Views
HK$155.05
47 Views
₹1,483.09
47 Views
RM81.75
47 Views
₦7,630
47 Views
kr179.74
47 Views
NZ$28.83
47 Views
₱965.19
47 Views
₨3,163
47 Views
S$26.82
47 Views
฿605.19
47 Views
₺153.62
47 Views
B$106.17
47 Views
R308.54
47 Views
Gain knowledge about the rum, its types, flavors, tasting, and buying guide.
Type:
Online Class
Duration:
1 hour 9 minutes
Included:
18 videos and 12 documents
Level:
All levels
$49.99
$8.99
43 Views
د.إ183.61
د.إ33.02
43 Views
A$68.26
A$12.27
43 Views
৳4,240.81
৳762.65
43 Views
CA$65.21
CA$11.72
43 Views
CHF 45.47
CHF 8.17
43 Views
kr313.83
kr56.43
43 Views
€42.11
€7.57
43 Views
£37.61
£6.76
43 Views
HK$387.54
HK$69.69
43 Views
₹3,706.99
₹666.65
43 Views
RM204.33
RM36.74
43 Views
₦19,071.18
₦3,429.68
43 Views
kr449.28
kr80.79
43 Views
NZ$72.06
NZ$12.96
43 Views
₱2,412.49
₱433.85
43 Views
₨7,905.91
₨1,421.76
43 Views
S$67.03
S$12.05
43 Views
฿1,512.67
฿272.03
43 Views
₺383.98
₺69.05
43 Views
B$265.39
B$47.72
43 Views
R771.21
R138.69
43 Views
Learn how to make different types of healthy and delicious breakfast bowls, great for any time of the year.
Type:
Online Class
Duration:
21 minutes
Included:
5 videos and 3 documents
Level:
All levels
$99.99
$69.99
40 Views
د.إ367.26
د.إ257.07
40 Views
A$136.54
A$95.57
40 Views
৳8,482.47
৳5,937.47
40 Views
CA$130.44
CA$91.30
40 Views
CHF 90.96
CHF 63.67
40 Views
kr627.73
kr439.39
40 Views
€84.23
€58.96
40 Views
£75.24
£52.66
40 Views
HK$775.17
HK$542.60
40 Views
₹7,414.72
₹5,190.08
40 Views
RM408.70
RM286.08
40 Views
₦38,146.18
₦26,701.18
40 Views
kr898.65
kr629.03
40 Views
NZ$144.15
NZ$100.90
40 Views
₱4,825.47
₱3,377.69
40 Views
₨15,813.41
₨11,068.91
40 Views
S$134.08
S$93.85
40 Views
฿3,025.65
฿2,117.86
40 Views
₺768.05
₺537.61
40 Views
B$530.83
B$371.56
40 Views
R1,542.58
R1,079.76
40 Views
Learn the secrets to healthy and happy eating for everyone.
Type:
Online Class
Duration:
21 minutes
Included:
7 videos
Level:
Beginner
$10
39 Views
د.إ36.73
39 Views
A$13.65
39 Views
৳848.33
39 Views
CA$13.04
39 Views
CHF 9.09
39 Views
kr62.77
39 Views
€8.42
39 Views
£7.52
39 Views
HK$77.52
39 Views
₹741.54
39 Views
RM40.87
39 Views
₦3,815
39 Views
kr89.87
39 Views
NZ$14.41
39 Views
₱482.59
39 Views
₨1,581.50
39 Views
S$13.41
39 Views
฿302.59
39 Views
₺76.81
39 Views
B$53.08
39 Views
R154.27
39 Views

Sign Up

Share

Share with friends, get 20% off
Invite your friends to TabletWise learning marketplace. For each purchase they make, you get 20% off (upto $10) on your next purchase.